קבוצת פז מוכרת את חלקה במתחם פי גלילות

פז מוכרת את אחזקותיה במתחם פי גלילות ב־250 מיליון שקל, כך פורסם באתר "כלכליסט". קנדה-ישראל, שנמצאת בבעלותם של אסי טוכמאייר וברק רוזן, נמצאת בראש קבוצת רוכשי הקרקעות.

בשטח שמחזיקה חברת פי גלילות, בניהולו של אבי דותן, צפויות להיבנות כ-700 יחידות דיור. קבוצת פז החליטה לאחרונה למכור את חלקה (כ-21%) במתחם גלילות, מדובר בקרקע פרטית בהיקף של 34 דונם שנמצאת בבעלותה וגובלת במתחם.

חברת הדלק בבעלותו של צדוק בינו, תמכור את חלקה לקבוצת רוכשים בראשות חברת קנדה-ישראל תמורת כ-250 מיליון ש"ח. קנדה-ישראל תוביל את קבוצת הרכישה, עם 70% מהמניות שיירכשו. העסקה צפויה להיחתם כבר בשבוע הבא, לאחר שכל הצדדים הסכימו לתנאים.

מועד תחילת הבנייה קרוב מתמיד. אבי דותן.

מועד תחילת הבנייה קרוב מתמיד.

חלק מתכנית ענק באזור

חברת פי גלילות, שמנוהלת על ידי אבי דותן, מחזיקה בכ-164 דונם במתחם פי גלילות שמשתרע על 1800 דונם. החברה מצויה בהליכים שונים מול משרד הפנים, האוצר, השיכון ורשות מקרקעי ישראל לתכנון וקידום בנייה בשטח המתחם.

עם זאת, העובדה שאין תב"ע, שקיימת התנגדות מצד גורמים שונים ובאזור יש בעיית תשתיות, עלולה לסכן את התקדמות העסקה.

התכנית המלאה למתחם כולו כוללת בנייה של כ-12 אלף יחידות דיור ושטח של 700 אלף מ"ר שיוקצה למסחר ותעסוקה. התכנית עצמה אושרה אך תחילת הבנייה תלויה בתכניות שטרם הוצגו על ידי מספר גורמים. השטח של פז במתחם ישמש על פי ההערכות ל-700 דירות, בסכום של כ-3 מיליארד שקל.

50% מחברת פי גלילות, שמנוהלת על ידי אבי דותן, נמצאים בבעלות של חברות הדלק הוותיקות – פז, דלק וסונול וביתר מחזיקה מדינת ישראל.

 

אהבתם? אנא דרגו!

על אודות צוות אתר - אבי דותן פי גלילות

אבי דותן - מנכ"ל פי גלילות אשר נוסדה בשנת 1959, כשותפות בין המדינה וחברות הדלק: דלק, פז וסונול.
פורסם בקטגוריה מידע, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.